Restaurace Mlsná kavka

Interiér; z oficiálních stránek
Kolem této vegetariánské restaurace jsem často projížděl, nachází se na hlavní cestě směrem z Florence na Karlín. Je to první místo, kde jsem šel na večeři sám a s tím účelem, že ji vyzkouším a něco o tom možná napíšu.

U vchodu mě přivítala příjemná obsluha, která byla však překvapená, když jsem jí oznámil, stůl pro jednoho a prostě si nesedl, tam kde bylo volno. Dívala se na mě jako na idiota, protože restaurace byla prakticky prázdná, což jsem si všiml až později. Toto je zvyk, který jsme chytli v USA. Nehledě na to jak je restaurace prázdná, ke stolu Vás vždy někdo zavede a je neslušné přijít a sednout si sám. Velice nechápavý pohled servírky mě však myslím tohoto zvyku zbavil.


Restaurace je velice prostě zařízená a spíš vhodná pro obědy, prostředí neposkytuje moc intimní atmosféry pro romantickou večeři. Také pro své poněkud omezené menu asi na častější večere není. Co jsem však viděl, tak obědové menu se často obměnuje. Což je výhoda ve srovnání s indickou restaurací Beas Dhaba, kde je jídlo pořád stejné.  Celá restaurace je nekuřácká a jedna její část má obrovský dětský koutek. Což však považuji spíše za nevýhodu, protože 4 děti, které si tam po celý večer hráli, byly extrémně hlučné a dost to narušovalo klidný zážitek z jídla.

Menu obsahuje jen pár položek, všechny bez masa. Ale kdo by čekal náhrady masa tak typické z ostatních vegetariánských restaurací bude zklamán.  Menu se skládá zejména ze zeleninových pokrmů.  Já měl portobello steak, což je velká osmažená houba s gratinovanými bramborami. Na jídlo jsem čekal asi 30 minut a bylo vynikající. Gratinované brambory se smetanou jsem si opravdu vychutnal, houba sice rychle chladla, ale nemůžu si na ni stěžovat. K jídlu jsem si dal čerstvý zázvorový čaj, který mohl být silnější.

Cenové rozpětí:
120 - 155 Kč za hlavní jídlo

Webhttp://www.mlsnakavka.cz/


Mapa:

View Larger Map