Vegetariánská jídelna Haribol

Interiér; z webu www.haribol.cz
Vegetariánská jídelna Haribol sídlí téměř v centru Brna na Lužánecké 4, jak už název ulice napovídá, najdeme ji v těsné blízkosti známého Lužáneckého parku. Vstup do jídelny zdobí  jen nenápadný emblém odkazující na hnutí Haré Krišna a tak je možné, ji snadno přehlédnout. Interiér jídelny je skromný za posledních 10 let se moc nezměnilo. Pár červeně polstrovaných nízko posazených křesílek, stoly, chaoticky rozvěšené lampiony, u dveří  nesmí chybět seznam známých osobností hlásících se k vegetariánství.


Skromné poměry jídelny dokonale vynahradí vždy dobře naladěná obsluha. Ještě ani nedosednete na židli a už před vás přistane barvami hýřící směs jídla. Někoho by možná mohlo překvapit, že se podává pouze jednotné menu, je však možné zvolit bezlepkovou, nebo veganskou variantu. Zájemci si  pak mohou u pultíku dokoupit doma vyrobené sladkosti. Součástí menu je teplý nápoj, polévka , hlavní jídlo, a spousta slaných i sladkých drobností , které můžeme označit za předkrm, či dezert. Jídla je velké množství a chuťově je tak rozmanité, že si vybere každý. Pokrm je úžasně variabilní, vše jde kombinovat se vším (osobně doporučuji kombinaci grahamových chlebánků a horké polévky), záleží jen na vás čím začnete.
Nevýhodou jídelny je jen částečně se obměňující  menu, jako výhodu určitě vidím snadnou dostupnost do centra a velmi příznivou cenu, za kterou se dobře a zdravě najíte.

Cena menu: 69 Kč

View Larger Map