Cafe Louvre

O této slavné prvorepublikové kavárně postavené v roce 1902 bylo už napsána mnoho. Já jsem do ní s kamarádkou vyrazil hlavně proto, že jsem se dozvěděl o tom, že jako novinku tam zavedli makrobiotická jídla. V jídelním lístku na internetu jsem nepoznal, která to mají být. Ani nikde na internetu jsem neviděl o tomto zmínku, ale věřil jsem své spolubydlící a vyrazil do Cafe Louver v sobotu na oběd.

Tato kavárna se nachází na Národní třídě v dobře dostupném centru Prahy. Pro lenochy je asi nejlepší vystoupit na tramvajové zastávky Národní třída, ze které je vzdálena maximálně 100 metrů. Je to však příjemné zastavení při procházce centrem Prahy. Ať už jste kdekoliv v centru do kavárny dojdete do 20 minut.Do restaurace vejdeme přímo z Národní třídy. Už jen samotné mramorové schodiště nám dává tušit, že tady jsme součástí historie.Do Cafe Louver jsem já a Brokolička zavítali, hlavně proto, že jsem se dozvěděl, že jsou zde makrobiotická jídla. Jsou zde celkem dvě. A to je salát s tempehem a mrkvový koláč. Bohužel ve srovnání s jinými restauraci, která se tím nepyšní a přesto podobná makrobiotická jídla nabízení, jsou tato taková, že nepotěší ani neurazí. Co mě však na této restauraci těší mnohem víc je jejich velkorysá nabídka typicky českých bezmasých jídel. Nebojte se nejsou to žádné guláše se sojovým masem, nebo podobné variace. Jsou to opravdová česká jídla, která se vařila už za první republiky. Kavárna tedy čerpá nejenom svým interiérem z tohoto období. V současném jarní období mají zvláštní bezmassé postní menu.

Ochutnal jsem vynikacícjí zapékané sýrové knedlíky v houbové omáčcce. Které za 109kč člověka příjemně zasytí. Bohužel tato sezónní nabídka není na jejich webových stránkach a jste odkázáni na papírovou přílohu k jídelnímu lístku.