Restaurace Lehká Hlava

Lehká jídla co zasytí

Všichni znáte ten pocit, kdy se vrátíte po obědě do kanceláře a jste tak nechutně přejedení, že jen tupě zíráte do monitoru. Aspoň do té doby, než si dáte kávu. Po obědě v Lehké hlavě se toto nestane. Obědová menu jsou lehká, plná čerstvé zeleniny, ale přesto výživná. Takže nedostanete hlad pár hodin po obědě, jako kdybyste si dali k obědu jen salát.

Restaurace se nachází nedaleko Karlovu Mostu, asi 2min chůze od tramvajové zastávky Karlovy Lázně a nebo 5min od Národního divadla. Je trošku zapadlá v malé historické uličce zvané Boršov. Samotná restaurace je v středověkém domě a prostory jsou trošku stísněné, ale díky dokonalému designu se budete cítit útulně. Hned u vchodu je oddělená místnost s malým stolkem a pohodlnými gauči pro 5-8 lidí, kde můžete nikým nerušeni strávit příjemný večer.  

Zbytek restaurace, která je po levé straně chodby tvoří 3 místnosti. Vstup, kde je zároveň bar a kuchyně, vás může trošku zaskočit. Personál tudy korzuje, lidé čekají, až se uvolní stůl a působí to velice neklidným až stísněným dojmem. Přesto, že je to vlastně kuchyně, tak vás do nosu neudeří ostrý zápach smažení. Celá místnost příjemně voní připravovaným jídlem. Netrvá to však více než pár sekund a ochotná obsluha si vás všimne a usadí k vašemu stolu. Rozhodně doporučuji si místo zde rezervovat a to jak na obědy, tak na večeře.  

Samotná restaurace se kromě malého salonku u vchodu skládá ze dvou místností, kde každá je vyvedena v jiném designu. Stejně tak jako u její sesterské restaurace Maitrea je i zde vidět rukopis stejného designéra, kterému záleželo na detailu. První místnost po levé ruce je světlejší a dominuje jí obrovská barevná ještěrka, která je zobrazena přes celý strop. Lampy jsou ve tvaru houby. A přesto to nevypadá infantilně ani příliš kýčovitě.
Pro večeře mám mnohem raději tmavší zadní místnost, vyvedenou v modré barvě, kde jsou pohodlné mohutně polstrované sedačky a celý strop je posetý stovkami malých diod simulujících hvězdnou oblohu. Na každém stolku je intimní lampa, takže na jídlo vidět budete.To nejdůležitější je však jídlo. Obědové menu se mění každý den (jen jedno jídlo na výběr). Za 108 Kč je v ceně hutná polévka, hlavní jídlo a voda. Za tuto cenu se vydatně a zdravě najíte ve skvělém prostředí. Pokud si den v kanceláři rozpůlíte tímto luxusním obědem, který spojíte s krátkou procházkou po břehu Vltavy zpět směrem k Národnímu divadlu na tramvaj, určitě bude druhá polovina pracovního dne snesitelnější.

Restaurace je to čistě vegetariánská a v mnohém je menu podobné restauraci Maitrea. Přesto však hodnotím menu zde jako mnohem lepší, v tomto menu není vidět snaha nalákat nevegetariány, takže zde nenajdeme podivné experimenty, kde typická masová jídla mají svou vegetariánskou variantu. Ceny jsou podobné jako v Maitrei, takže cena za předkrm (nebo polévku), hlavní jídlo a nápoj se pohybuje od 200 do 300 korun.
Jídlo v této restauraci patří k tomu nejlepšímu, co si můžeme v pražských vegetariánských restauracích objednat. Někomu však až přílišná útulnost restaurace nemusí vyhovovat.

V této restauraci i člověk, co nemá zkušenosti s vegetariánskou kuchyní, pozná, že to není jídlo pro podivíny, ale že může také skvěle chutnat.


View Larger Map