Tipy na restaurace v Londýně

Tak za prvé jsem na sebe pyšný, že jsem za celou dobu v Londýně nenavštívil Subway. Kdysi dávno to byla v moje denní anglická strava. Dokonce byla tak oblíbená, že jeden z mé desítky životních cílů byl, najíst se v Subwayi v New Yorském metru (tam ten fastfood vznikl a podle toho se jmenuje). To jsem vlastně udělal už jen z povinnosti. Ale zakončil tak jsou tak svou téměř čtyřletou lásku u jejich kořenů.

Stejně jako Apple Store je pro mě synonymem internetové kavárny zdarma, tak McDonald, KFC a Burger pro mě v Londýne a jinde na světě už zůstanou jen veřejnými záchody. Pokud se nechodím najíst do těchto mezinárodních řetězců, kde je všude stejné jídlo zažiji mnohem lepší kulinářské zážitky a musím říct, že pokud si dobře vyberu tak jsou rozhodně pozitivní.

Všechny 3 restaurace, které jsme navšívili se nachází v okolí Soho. V této čtvrti a okolo ní jsou spousty restaurací a všechny jsou v blízkosti metra Picadily Circsus.Beatroot Cafe

http://beatroot.org.uk/intro.html

Na rušné ulici vedoucí od Picadilly Circus se v pěší zóně nachází toto vegeteriánské občerstvení. Je zaměřené částečně i na makrobiotická jídla, takže na výběr je spousta zajímavých kvašených věcí. Funguje to tak, že si vyberete velikost krabičky (podle toho je pak cena určitého jídla) a obsluze ukazujete co do ní chcete a můžete si ji zaplnit až po okraj. Ve spodním patře je pár míst k sezení, ale spíše to funguje jako take-away fastfood.

Cena podle velikosti krabičky: od 4,70 po 7,2 liber.

Banana Tree Soho

http://www.bananatree.co.uk/
Indočínská Restaurace se nachází také ve čtvrti Soho. Narazili jsme na ni náhodou v menší uličce, když jsme mířili směrem ke stanici metra Piccadilly circus.
(c) www.restaurantandbardesignawards.com/

(c) www.mynorthwestlondon.com


Restaurace se pyšní tím, že miluje vegetariány tak moc, že má pro ně zvláštní vegetariánské menu. Mě to bohužel nenabídli, a to ani s brokoličkou na stole. Avšak i v běžném menu je většina jídel vegetariánských.

Vlevo nahoře: Beatroot cafe, pravo Banana Tree a úplně dole Siam Cafe Soho, které sice není vegetariánské ale také zde dá levně ochutnat pravé thajské velmi pálivé curry.